Jesienne zabawy dla dzieci podczas spaceru 0
Jesienne zabawy dla dzieci podczas spaceru

Jesień ma w sobie mnóstwo uroku! Chociaż dla wielu osób nie jest wcale wymarzoną porą roku, to jednak warto przekonać się, że może nam wiele zaoferować – nie tylko krótkie, deszczowe dni i chłodne noce :) Jak nauczyć się odkrywać uroki jesieni? Najlepiej poprzez… obserwację dzieci! To właśnie maluchy są często naszymi przewodnikami, którzy potrafią wskazać zalety i możliwości tam, gdzie dorośli ich nie widzą. Poczujmy się więc sami jak dzieci i zaplanujmy wspólny czas z pociechą, a może cały rodzinny weekend, który wypełnią jesienne zabawy dla dzieci i nie tylko :) Oto 5 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu jesienią.

czytaj całość »
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczna kuchnia i łazienka 0
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczna kuchnia i łazienka

Kuchnia oraz łazienka są tymi pomieszczeniami, które skrywają najwięcej zagrożeń na malutkie i nieco większe dzieci. Znajduje się w nich mnóstwo preparatów, kosmetyków, ostrych narzędzi (weźmy pod uwagę nożyczki, maszynki do golenia itp.), które wyglądają tak kolorowo, tak zachęcająco… Dla ciekawskiego świata malucha to wręcz raj obfitujący w możliwości wypróbowania wszystkiego po kolei :) W dziecięcym świecie tak to właśnie wygląda, jednak ze sprawą bezpieczeństwa dzieci w domu nie ma żartów. Oraz nie ma tu miejsca na uchybienia – po przyjściu nowego członka rodziny na świat trzeba dopasować do niego każde wnętrze, tak by całe mieszkanie było przyjazne i nie niosło zagrożeń dla malucha. Dzisiaj pomówimy o bezpieczeństwie dzieci w kuchni i łazience.

czytaj całość »
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczny pokój dla dziecka i salon 0
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczny pokój dla dziecka i salon

Czy wiesz, że… w domowych warunkach na małe dziecko czyha wiele zagrożeń? Szacuje się, że nawet ponad połowa nieszczęśliwych wydarzeń z dziećmi do 6. roku życia dzieje się we własnych czterech kątach. Nie ma oczywiście powodu, by popadać w panikę, ale warto mieć tę świadomość i odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu. Wielu z nas sięga po sprawdzone sposoby: osłaniamy gniazdka elektryczne, stosujemy nakładki na ostre krawędzie, usuwamy różne przedmioty z zasięgu rączek. To jednak nie wszystko! Nawet jeśli wszystkie meble, narożniki itd. są dobrze zabezpieczone, istnieją jeszcze inne „pułapki”, które mogą narazić malucha na skaleczenie, obrażenie lub poważniejszy uszczerbek na zdrowiu. Zobacz 15 sposobów, jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka.

czytaj całość »
Kalendarz ząbkowania – kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne? 0
Kalendarz ząbkowania – kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne?

Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Można jednak określić orientacyjne przedziały czasowe, w których wykształcają się kolejne funkcje i rozwija ciało maluszka. Warto je poznać, aby móc obserwować postępy dziecka i wiedzieć, co w danym okresie będzie się działo. W Bajkowej Modzie opisujemy dziś przydatny kalendarz ząbkowania, który może Ci pomóc w przygotowaniu się na to, co czeka Twojego maluszka i Ciebie. Zobacz, kiedy zaczyna się ząbkowanie u niemowlaka i w jakim mniej więcej czasie wyrzynają się kolejne ząbki.

czytaj całość »
Jak odstawić smoczek? 6 sposobów polecanych przez rodziców 0
Jak odstawić smoczek? 6 sposobów polecanych przez rodziców

Jak odstawić smoczek? Bez płaczu, stresu, łagodnie i naturalnie? Czy to możliwe? :) Jak najbardziej! Konieczność pożegnania kojącego przyjaciela do ssania może przysporzyć sporo trudności… Jednak część rodziców stosuje znane i polecane sposoby, dzięki którym pożegnanie ze smoczkiem może być bezbolesne! W Bajkowej Modzie podpowiadamy, co zrobić, by odstawienie smoka nie wiązało się z histerią, nie skutkowało problemami z zasypianiem ani nadmiernym stresem u dziecka. Zobacz, czy w ogóle istnieje najlepszy moment na odstawienie smoczka i dlaczego nie warto z tym zwlekać.

czytaj całość »
Kolory ubranek dla dzieci – co znaczą oraz… skąd się wziął róż i błękit? 0
Kolory ubranek dla dzieci – co znaczą oraz… skąd się wziął róż i błękit?

Czy wiesz, skąd się wziął zwyczaj kupowania niebieskich ubranek dla chłopców i różowych dla dziewczynek? Wydaje się, że taki podział istniał od zawsze, ale… nic bardziej mylnego. Zaskoczysz się, jak było dawniej :) A czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak kolory wpływają na emocje dziecka i które z nich mają moc… uspokajania najmłodszych? Z dzisiejszego – bardzo kolorowego! – wpisu Bajkowej Mody dowiesz się, jakie ubranka dla dziecka wybrać, aby je zrelaksować, poprawić mu humor lub wzmocnić jego kreatywność.

czytaj całość »
Kosmetyki dla niemowląt – co wybrać, czego nie używać? 0
Kosmetyki dla niemowląt – co wybrać, czego nie używać?

Kosmetyki dla niemowląt to temat, który nasuwa sporo wątpliwości, szczególnie młodym rodzicom. W grę wchodzi nie tylko pielęgnacja, ale także bezpieczeństwo dziecka – a wiadomo, że niemowlęta oraz nieco starsze dzieci są znacznie bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – choćby pogodowych, jak promienie słoneczne, wiatr i mróz, oraz rozmaitych substancji i składników chemicznych. Dlatego wybór kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci odgrywa niezwykle ważną rolę. Na rynku dostępnych jest jednak tak wiele różnych preparatów, że łatwo się wśród nich pogubić! Na pytanie, które z nich są bezpieczne, które potrzebne, a które niewskazane w przypadku najmłodszych pociech odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 2. 0
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 2.

Jako rodzic chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Chociaż nie ustrzeżesz się błędów, bo każdy z nas je popełnia, to jednak możesz poznać i wcielić w życie kilka złotych zasad dobrego rodzica, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo, rozwój, wzrastające poczucie własnej wartości i zaradność Twojej pociechy. W poprzedniej części wpisu przybliżyliśmy pierwsze punkty, a dziś następne wskazówki, które pomogą Ci w wychowaniu dziecka od niemowlaka – tak, by już od najmłodszych lat zadbać o jego szczęście, zdrowie i dobrobyt, które może osiągnąć w dorosłym życiu dzięki Twojemu postępowaniu już teraz. Zobacz więc kolejne 3 zasady dobrego wychowania dziecka!

czytaj całość »
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 1. 0
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 1.

To pytanie zadaje sobie każdy na początku swojej rodzicielskiej drogi – jak wychować dziecko? By było szczęśliwe, pewne siebie, dobre i mądre? Nawet jeśli Twój maluszek dopiero co się urodził, warto poznać i mieć na uwadze te wskazówki, ponieważ kształtowanie osobowości i postaw małego człowieka zaczyna się… już teraz. Półroczne niemowlę nie będzie jeszcze pojmowało wszystkich spraw w „dorosły” sposób, ale świadome wychowywanie dziecka od niemowlaka wpłynie na zacieśnienie więzi między Wami i przyniesie efekty w przyszłości. Zobacz pierwsze z 7 zasad dobrego rodzica!

czytaj całość »
Jak ubierać niemowlę latem? 0
Jak ubierać niemowlę latem?

Wakacje trwają i choć powoli będą dobiegać końca, to jednak nie znaczy, że wraz z nimi skończy się także letnia pogoda :) Przed nami kolejne ciepłe i gorące dni, pozostają też wyjazdy na zaplanowany urlop – okazji do wygrzania się w słońcu będzie jeszcze sporo! O ile dorosłe osoby potrafią same zadbać o siebie i swój strój, gdy zbliża się upał, o tyle o dzieci, a szczególnie niemowlęta należy podwójnie zatroszczyć się w tym wymagającym dla nich okresie. Pamiętajmy, że maluchy inaczej znoszą wysokie temperatury niż my, a przez niewłaściwe ubranie łatwo doprowadzić do przegrzania niemowlaka, które może mieć bardzo poważne konsekwencje! By zapewnić komfort i zadbać o zdrowie dziecka, zobacz, jak ubierać niemowlę i noworodka latem, oraz jak nie popełnić najczęstszych błędów młodych rodziców.

czytaj całość »
Czy biały szum jest bezpieczny dla dziecka? 0
Czy biały szum jest bezpieczny dla dziecka?

Zastanawiasz się, co to jest biały szum? Gdy zostajesz rodzicem, prawdopodobnie spotykasz się z tym tajemniczo brzmiącym pojęciem po raz pierwszy. Wczytujesz się w kolejne artykuły i porady, przeglądasz opinie samych rodziców i okazuje się, że biały szum dla niemowląt może być bardzo pożyteczny! Wniosek nasuwa się bardzo optymistyczny: oto masz prosty sposób na uspokojenie i uśpienie swojego maleństwa, i to w przyjemny sposób. ALE, ale!... Badania pokazują, że istnieje również druga strona medalu. Wynika z niej, że… biały szum może być niebezpieczny dla dziecka. W Bajkowej Modzie zagłębiamy się w temat i sprawdzamy, jak to faktycznie jest z szumem dla dzieci oraz czy tzw. misie szumisie szkodzą.

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem – co spakować na plażę, czyli Twój plażowy niezbędnik! 0
Wakacje z dzieckiem – co spakować na plażę, czyli Twój plażowy niezbędnik!

Wybierasz się z dzieckiem na plażę? Świetnie! Pamiętaj jedynie, by poza ręcznikiem i kremem do opalania z wysokim filtrem, a także plażowymi zabawkami przygotować jeszcze kilka ważnych rzeczy. To od nich zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo dziecka, a zarazem Twój spokój i relaks. Sprawne pakowanie rzeczy nad wodę jest jak najbardziej w zasięgu każdego rodzica, wystarczy tylko uporządkować sobie całkiem pokaźny zbiór rzeczy przydatnych i potrzebnych, które prezentujemy w dzisiejszym wpisie. Zobacz, jak powinien wyglądać plażowy niezbędnik na wakacjach z dziećmi i ciesz się spokojnym urlopem oraz świetną zabawą dla całej rodziny :)

czytaj całość »
Lato z dzieckiem w lesie i ogrodzie – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi 0
Lato z dzieckiem w lesie i ogrodzie – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi

Czy wiesz, co robić z dziećmi w wakacje? Jeśli wybierasz się do hotelu z animacjami dla dzieci albo w rodzinne strony w góry lub na Mazury, gdzie biegają też inne małe szkraby – masz sporą gwarancję, że Twoja pociecha nie będzie się nudzić, za to wesoło i aktywnie spędzi ten czas. Natomiast, jeśli jesteś w wakacje z dzieckiem na miejscu, nie planujesz wyjazdu ani nie masz specjalnego budżetu na wyszukane rozrywki – głowa do góry! W Bajkowej Modzie znajdziesz mnóstwo pomysłów na rodzinne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Masz dostęp do lasu, łąki czy pięknego parku? Zobacz, ile zabaw dla dzieci na lato da się zorganizować, korzystając z uroków natury :)

czytaj całość »
Lato z dzieckiem w mieście – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi 0
Lato z dzieckiem w mieście – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi

Wakacje w pełni! Świetna pogoda dopisuje, humory podobnie, tylko… marzy się jakiś wyjazd nad wodę lub w góry, a tu urlopu brak. Co zrobić w sytuacji, gdy wakacje z dziećmi spędzamy w mieście? Czy i dorośli, i małe szkraby są skazani na nudę? Absolutnie nie! W Bajkowej Modzie znamy mnóstwo pomysłów na wakacyjne gry i zabawy dla dzieci, które można zaproponować maluchom podczas rodzinnego spaceru uliczkami miasta. Zobacz 8 najciekawszych letnich zabaw i sprawdź, do których będziecie najchętniej powracać!

czytaj całość »
Ręcznik dziecięcy czy ponczo z kapturem – co zabrać dla dziecka na plażę? 0
Ręcznik dziecięcy czy ponczo z kapturem – co zabrać dla dziecka na plażę?

Lato to jedna z ulubionych pór nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych! Relaks, zabawa, słońce i woda… Kto z nas nie lubi wakacyjnego klimatu? :) Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na dłużej nad morze, czy planujesz weekendowy wypad nad jezioro, pamiętaj, by odpowiednio przygotować do niego swoją pociechę. Jedną z ważnych rzeczy, o jakich nie możesz zapomnieć, są ręczniki plażowe dla dzieci. Możesz wybrać tradycyjny ręcznik dziecięcy albo ponczo z kapturkiem – zobacz, co lepiej zabrać dla dziecka na plażę!

czytaj całość »
4 najczęstsze błędy młodych rodziców 0
4 najczęstsze błędy młodych rodziców

Niezależnie od tego, czy spodziewasz się pierwszego dziecka, czy masz już jedną lub kilkoro pociech – najpewniej chcesz zrobić wszystko jak najlepiej. To naturalne podejście, ale pamiętaj, by nie być dla siebie zbyt surowym sędzią – w końcu każdy z nas popełnia błędy! W rodzicielstwie są one dobrą okazją do wyciągania wniosków na przyszłość. Pamiętaj, że przysługuje Ci pełne prawo do pomyłek, chociaż są wśród nich takie, których można zawczasu uniknąć. Dla własnego dobra i zdrowia warto więc na samym starcie poznać najczęstsze błędy młodych rodziców i uchronić się przed ich popełnieniem. Wynikają one najczęściej z przesadnej troski i zbyt wysokich wymagań wobec siebie. Zobacz, jakich błędów unikać przy wychowywaniu dzieci.

czytaj całość »
Wzrok u niemowląt – jak się rozwija? 0
Wzrok u niemowląt – jak się rozwija?

Wzrok niemowląt jest jedną z tych rzeczy, która najbardziej intryguje młodych rodziców. W końcu maleństwo przez 9 miesięcy przebywało w ciemnościach, więc po przyjściu na świat zmysł wzroku dopiero się rozwija i przyzwyczaja do światła, kolorów, konturów i ruchu… Łatwo zauważyć, że noworodek, a potem także nieco już starsze niemowlę podąża za ruchem jakby „błędnym” wzrokiem, by już po niedługim czasie zyskać umiejętność coraz wyraźniejszego widzenia. Przez pierwszy rok życia wzrok niemowlęcia przechodzi prawdziwą ewolucję! Warto wiedzieć, jak przebiegają jej kolejne etapy, aby wspomóc prawidłowy rozwój wzroku dziecka.

czytaj całość »
Pierwsza pomoc przy zakrztuszeniu dziecka pow. 1 roku życia 0
Pierwsza pomoc przy zakrztuszeniu dziecka pow. 1 roku życia

Zakrztuszenia dzieci zdarzają się bardzo często – maluchy, poznając świat, biorą do rączek przeróżne rzeczy, oglądają z każdej strony, a na końcu tej zabawy często usiłują wkładać znaleziska do ust! Co rusz jakiś drobny przedmiot lub kawałek jedzenia trafia do buzi, a jeśli będzie zbyt mały – może doprowadzić do zachłyśnięcia. Jeśli taka sytuacja przydarzy się Tobie, nie czekaj, tylko natychmiast przystąp do udzielania pierwszej pomocy dziecku! Pamiętaj, że zadławienie może mieć bardzo groźne konsekwencje, a zdecydowana i jednocześnie opanowana reakcja pozwoli uratować zdrowie, a nawet życie malucha. Tutaj dowiesz się – krok po kroku – jak postępować w razie zakrztuszenia dziecka powyżej 1 roku życia.

czytaj całość »
11 najczęstszych przyczyn zakrztuszenia dziecka 0
11 najczęstszych przyczyn zakrztuszenia dziecka

Do zakrztuszeń dzieci dochodzi w różnych miejscach i w różnych momentach. W mieszkaniu, w przedszkolu, na spacerze – dosłownie wszędzie ciekawy świata maluch potrafi wypatrzyć drobiazg, którym może się zachłysnąć. Jak się okazuje to nie tylko przypadkowo znalezione przedmioty są winowajcami zakrztuszeń małych dzieci, ale również to… co podajemy najmłodszym do jedzenia! Zobacz koniecznie, na co uważać, by nie doszło do zachłyśnięcia – oto 11 najczęstszych przyczyn zadławień u dzieci.

czytaj całość »
Pierwsza pomoc przy zakrztuszeniu niemowlaka 0
Pierwsza pomoc przy zakrztuszeniu niemowlaka

Każdy wie, że wychowanie dziecka nie jest łatwe. Po narodzinach maluszka wszystko się zmienia – cały harmonogram dnia dorosłych, którzy stają się młodymi rodzicami, priorytety, zadania. Przygotowując się do roli rodzica, poznajesz zasady pielęgnacji dziecka, szukasz pomysłów na wspólne zabawy, czytasz o edukacji itd., ale nie możesz zapomnieć przy tym o jednym – o zasadach udzielania pierwszej pomocy dziecku! Nagłe wypadki u niemowląt są jednymi z najtrudniejszych momentów dla każdego rodzica. Od Twojej reakcji zależy często zdrowie i życie maluszka! Zobacz koniecznie, co zrobić w przypadku zakrztuszenia niemowlaka.

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
x

Rabat 15%

Zapisz się do newslettera

Sklep internetowy od home.pl