Pierwsze miesiące życia dziecka – 3 rzeczy, o których każdy młody rodzic wiedzieć powinien 0
Pierwsze miesiące życia dziecka – 3 rzeczy, o których każdy młody rodzic wiedzieć powinien

Pierwsze miesiące życia dziecka – wielka niewiadoma, kilka wątpliwości, sporo pytań… Zwłaszcza jeśli zostajesz rodzicem po raz pierwszy, możesz obawiać się nowej sytuacji, w jakiej znajdzie się Twoja rodzina. Ale spokojnie, na blogu BajkowaModa.pl przychodzimy jak zawsze z pomocą! Pamiętaj, że niepokój, a nawet strach to zupełnie normalna reakcja na to, co nieznane – jak wszystkich innych rzeczy, rodzicielstwa trzeba się po prostu nauczyć. Zobacz dzisiaj 3 cenne wskazówki dla młodych rodziców, które pomogą Ci w pełni cieszyć się chwilami z maluszkiem i… przetrwać pierwsze miesiące życia dziecka na spokojnie!

czytaj całość »
Bolesne ząbkowanie – jak sobie z nim poradzić? 0
Bolesne ząbkowanie – jak sobie z nim poradzić?

Gdy dziecko się zdrowo rozwija, to sama radość dla rodziców! Choć wychowanie i pielęgnacja niemowlaka jest wymagająca, a zmęczenie daje się we znaki – to widok, jak maluch przechodzi z jednego etapu w kolejne, wynagradza wszelkie trudy :) Natomiast gdy przychodzi do etapu ząbkowania… ten czas może okazać się dla wielu osób trudniejszy, niż zakładają! Dziecko płacze, marudzi, jest niespokojne, gorączkuje, wyraźnie się męczy – jak mu pomóc, by choć nieco ulżyć w cierpieniu? Chociaż każdy szkrab przechodzi ząbkowanie inaczej, to zawsze warto wypróbować kilka znanych i przetestowanych przez innych rodziców sposobów na bolesne ząbkowanie – oto najpopularniejsze z nich.

czytaj całość »
Dlaczego warto mówić dziecku: „kocham cię!” 0
Dlaczego warto mówić dziecku: „kocham cię!”

Dzieci wyzwalają w ludziach miłość, choć nie każdy potrafi ją okazywać… Niezależnie od tego, czy obdarowujesz swoich bliskich pocałunkami, uściskami i dobrym słowem, czy raczej należysz do osób bardzo introwertycznych, które emocje pozostawiają dla siebie – jeśli jesteś rodzicem, przeczytaj koniecznie ten tekst! Dowiesz się z niego, dlaczego tak ważne jest, by mówić dziecku, że je kochasz, jak to wpływa na jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa oraz jak okazywanie miłości maluchowi może kształtować Wasze (pozytywne) relacje. A zatem, gdy spojrzysz w oczy swojej pociechy… powiedz: kocham cię córko, kocham cię synku!

czytaj całość »
Jak dbać o skórę małego dziecka? 0
Jak dbać o skórę małego dziecka?

Skóra dziecka jest cienka i bardzo delikatna, a więc tym samym podatna na otarcia, infekcje czy obrażenia. Wymaga umiejętnej pielęgnacji i doboru odpowiednich kosmetyków, które nie podrażnią, a zadbają o właściwą ochronę maluszka. A trzeba przy tym pamiętać, że żyjemy w dobie – można wręcz powiedzieć – nadmiaru preparatów pielęgnacyjnych i sprzecznych ze sobą niekiedy informacji. Chociaż więc wydaje się to całkiem prostym zadaniem, to pielęgnacja niemowlaka może nasunąć sporo pytań. Zobacz najważniejsze wskazówki, jak zadbać o skórę małego dziecka.

czytaj całość »
Jak przygotować się do roli rodzica? 0
Jak przygotować się do roli rodzica?

Spodziewasz się dziecka? Wspaniale! Czeka Cię niesamowita wyprawa w fascynującą podróż, zwaną rodzicielstwem. Pełna przygód, wzruszeń, miłości i niezwykłych chwil, które ukształtują Wasze wspólne rodzinne życie. Czy możesz wyobrazić sobie piękniejszą wizję?… Dlaczego więc – obok euforii i radości – pojawiają się też… wątpliwości i obawy? Natarczywe pytania, czy sobie poradzę, czy sprawdzę się w roli matki, w roli ojca? Spokojnie, redakcja bloga BajkowaModa.pl przychodzi z pomocą! Twój niepokój jest zupełnie naturalny, zwłaszcza, jeśli pierwszy raz zostaniesz rodzicem. Tu znajdziesz kilka wartościowych wskazówek, jak przygotować się na narodziny dziecka.

czytaj całość »
Wiosenne zabawy i gry dla dzieci – część 2. 0
Wiosenne zabawy i gry dla dzieci – część 2.

Wspólny czas z dzieckiem łączy i wzmacnia więź, a poza tym daje zwyczajnie… mnóstwo radości każdej ze stron! A gdy z zabawami dla przedszkolaków i nieco starszych pociech można przenieść się z domowych czterech ścian na świeże powietrze, przyjemność staje się jeszcze większa :) Wykorzystaj więc wiosnę, która – owszem – płata niekiedy pogodowe figle, ale sama w sobie wydaje się najlepszą porą na zabawy ruchowe z dziećmi w pięknej scenerii parku, lasu czy podwórka. Oto kolejne 7 pomysłów na ulubione gry i atrakcje, czyli na to, jak przyjemnie i kreatywnie spędzić wiosnę z dzieckiem.

czytaj całość »
Wiosenne zabawy i gry dla dzieci – część 1. 0
Wiosenne zabawy i gry dla dzieci – część 1.

Wiosna – czas zabawy i radości! Gdy tylko dni zaczynają się robić coraz dłuższe, a termometr pokazuje znacznie przyjemniejsze dla większości z nas temperatury, pojawia się więcej energii i… uśmiech na twarzy. A co z tym można zrobić? Od razu wykorzystać z najbliższymi! Budząca się do życia natura i więcej słońca zachęcają w końcu do aktywnego wypoczynku. Zabierz więc rodzinę w plener i zorganizuj wiosenne zabawy i gry dla dzieci, które uszczęśliwią nie tylko najmłodszych, ale także rodziców.

czytaj całość »
Jak kupować ubranka dla dzieci? 8 porad dla rodziców 0
Jak kupować ubranka dla dzieci? 8 porad dla rodziców

Śliczne bodziaki, urocze sukieneczki, cudne komplety spodenek i koszulek… Świat odzieży dziecięcej kusi, rozczula, zachęca i przywołuje… :) Mnogością barw, krojów, modeli, zestawień – i wcale nie tak trudno, szczególnie nowicjuszom, kupić w tej euforii sporo i niestety czasem… niewłaściwie! Zakupy ubranek dla dzieci powinno się jednak robić z głową. Bez obaw, nie oznacza to wcale, że kierując się zdrowym rozsądkiem, stracisz całą frajdę z wypadu do galerii czy buszowania w Internecie. Poznaj 8 sprawdzonych porad, jak kupować ubranka dla dzieci, dzięki którym każdy wybór będzie trafiony i przyniesie Ci wiele radości!

czytaj całość »
Resuscytacja niemowlęcia, resuscytacja noworodka – jak udzielić pierwszej pomocy? 0
Resuscytacja niemowlęcia, resuscytacja noworodka – jak udzielić pierwszej pomocy?

Pielęgnacja niemowlaka wiąże się z obowiązkami, codziennymi troskami, ale też z ogromem radości, wzruszeń i budujących piękne wspomnienia pozytywnych emocji. Potwierdzi to każdy rodzic, który często w pierwszych miesiącach życia maleństwa jest… zmęczony, ale szczęśliwy. Przytrafiają się jednak sytuacje nagłe, groźne, niebezpieczne! Nie sposób ich przewidzieć, ale warto dowiedzieć się, co robić, gdy zdarzy się wypadek. Tym bardziej, że sprawnie przeprowadzona pierwsza pomoc dla noworodka często może uratować dziecku życie! Jako rodzic poznaj koniecznie schemat przeprowadzania resuscytacji u niemowlęcia i noworodka.

czytaj całość »
Pierwsza pomoc dla noworodka i niemowlaka – krok po kroku 0
Pierwsza pomoc dla noworodka i niemowlaka – krok po kroku

„Rodzice, pamiętajcie – jesteście pierwszymi ratownikami dla waszego dziecka” – te słowa usłyszał ojciec dwóch chłopczyków na kursie reanimacji niemowląt. Tymi słowami powinien kierować się każdy rodzic, bo – gdy zdarzy się wypadek, nastąpi zatrzymanie akcji serca, zatrzymanie oddechu u niemowlaka – to właśnie Ty jesteś pierwszą i najważniejszą osobą, która może uratować życie dziecku! Zanim nadejdzie pomoc, zachowaj spokój i rozpocznij resuscytację. Tutaj przypomnisz sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

czytaj całość »
10 pomysłów na aktywny wypoczynek z dziećmi 0
10 pomysłów na aktywny wypoczynek z dziećmi

Pamiętasz grę w klasy? Radosnego berka, który wywoływał tyle emocji i wrzawy, że o zajmującej właśnie dzieci rozrywce wiedziało całe osiedle? Te zabawy z dzieciństwa budzą wspomnienia. Teraz istnieje całe mnóstwo nowych zabaw i gier, którymi można zająć najmłodszych, ale w tym wszystkim najważniejsze jest to, by… spędzić czas z dzieckiem razem! Nawet jeśli masz mało wolnego czasu i okrojony budżet – mamy dla Ciebie 10 pomysłów na świetną rozrywkę dla całej rodziny.

czytaj całość »
Bezpieczne tkaniny dla dzieci. Co musisz wiedzieć o certyfikacie Oeko-Tex Standard 100 0
Bezpieczne tkaniny dla dzieci. Co musisz wiedzieć o certyfikacie Oeko-Tex Standard 100

Wybierasz się na zakupy do odzieżowego sklepu? A może chcesz nabyć jakąś modną i ładną tkaninę do domu? Lub uzupełnić garderobę Twojej małej pociechy? W każdym z tych przypadków zwróć uwagę na jedną rzecz – czy trzymany w ręku materiał, choćby najpiękniejszy i najmilszy, posiada oznaczenie Oeko-Tex® Standard 100. Zdradzamy tajemnicę najważniejszego certyfikatu w świecie wyrobów tekstylnych – w wygodnej formie pytań i odpowiedzi.Dowiesz się co to znaczy certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 oraz gdzie kupić bezpieczne tkaniny dla dzieci!

czytaj całość »
Gdy dziecko boi się kąpieli – najczęstsze przyczyny i 10 rad dla rodziców 0
Gdy dziecko boi się kąpieli – najczęstsze przyczyny i 10 rad dla rodziców

Przychodzi czas na wieczorne mycie: spokój, miła atmosfera, zrelaksowani rodzice, pociecha z uśmiechem na buźce i to wesołe popluskiwanie… Piękna wizja, prawda? Czy kąpiel dziecka może być przyjemnością? Dla obu stron? Zdecydowanie tak! I spora część maluchów uwielbia przygody w wannie. Zdarza się jednak tak, że u dziecka pojawia się nagła niechęć do kąpieli. To może przemienić codzienny i przyjemny dotąd rytuał w koszmar, zarówno dla zestresowanych rodziców, jak i spiętej pociechy. Ale bez obaw! Znamy sprawdzone i polecane przez samych rodziców sposoby na to, jak przekonać dziecko do kąpieli.

czytaj całość »
Tych 5 rzeczy boją się wszyscy młodzi rodzice – część 2. 0
Tych 5 rzeczy boją się wszyscy młodzi rodzice – część 2.

Gratulacje! Jesteście rodzicami. Przed Wami wspaniały czas i fascynująca podróż zwana rodzicielstwem. Pełna radości i szczęścia, ale także niepokoju i lęków. Nie ma się czego obawiać – tak naprawdę to, czego boją się wszyscy młodzi rodzice, wynika po prostu z wejścia w nową i nieznaną dotąd sytuację. Jak do wszystkiego, i do bycia rodzicem można – i trzeba – się przyzwyczaić.

czytaj całość »
Tych 5 rzeczy boją się wszyscy młodzi rodzice – część 1. 0
Tych 5 rzeczy boją się wszyscy młodzi rodzice – część 1.

Narodziny dziecka. Radość i strach. Te dwie emocje najczęściej towarzyszą rodzicom, którzy po raz pierwszy odnajdą się w tej życiowej roli. Przed Tobą wizja wspaniałej przyszłości, wypełnionej ciepłem i miłością! Ale też jednocześnie… wizja niepewności, zagrożeń. Pytań pojawia się mnóstwo, wątpliwości jeszcze więcej. Spokojnie, strach jest naturalny, a może być nawet Twoim sprzymierzeńcem. Zobacz 5 najczęstszych obaw młodych rodziców – i motywujące rady jak je pokonać!

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
do góry

Pozycjonowanie i reklama w Google:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
x

Rabat 15%

Zapisz się do newslettera

Click Shop | Hosting home.pl