Jesienny spacer z niemowlakiem 0
Jesienny spacer z niemowlakiem

Czy jesienią, kiedy robi się coraz zimniej na dworze, powinniśmy zrezygnować ze spacerów z małym dzieckiem? Oczywiście, że nie! Świeże powietrze jest nieocenione dla zdrowia maluszka, a hartowanie wpływa na wzmocnienie odporności dziecka. Jednak by tak faktycznie było, należy odpowiednio się ubierać i przestrzegać kilku zasad – są one ważne szczególnie wtedy, gdy chodzi o jesienny spacer z niemowlakiem. Wystarczy dobre przygotowanie, a szybko docenisz zalety wspólnych przechadzek z Twoim maleństwem, które Wam obojgu wyjdą na dobre! Zobacz, jak ubrać niemowlę na spacer jesienią i czy przechadzka w wietrzny dzień może mu zaszkodzić.

czytaj całość »
Kolorowa pościel dla dzieci – modne motywy z bajek i świata sportu 0
Kolorowa pościel dla dzieci – modne motywy z bajek i świata sportu

Dzieci kochają kolory… A jeszcze bardziej bajki! Czy jest więc lepsze połączenie, które można zastosować w pokoju dziecięcym – na dodatkach, budujących ciepły klimat tkaninach czy w końcu pościeli? Kolorowa podróż do świata ulubionych bohaterów z filmów animowanych na pewno sprawi frajdę Twojemu maluchowi. A w błogim nastroju łatwiej będzie mu się zrelaksować i zasnąć. Pościel dla dzieci z postaciami z bajek i świata sportu to absolutny hit, który cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale także dorosłych. Zobacz modne wzory pościeli dziecięcej, które ozdobią pokój Twojej pociechy.

czytaj całość »
Rodzicu, wrzuć na luz. O pułapce idealnej rodziny w sieci 0
Rodzicu, wrzuć na luz. O pułapce idealnej rodziny w sieci

Rodzice w XXI wieku mają bardzo duże możliwości – niemal na każdym kroku można napotkać porady i wskazówki, jak być dobrym rodzicem. Dosłownie wszędzie: w sieci, na półkach księgarń, opowiadane przez bliskich z rodziny, przyjaciół, znajomych i znajomych znajomych… Z jednej strony taki zbiór danych pomaga zorientować się w sztuce rodzicielstwa i wychowywania dzieci, szczególnie tym osobom, które spodziewają się pierwszego potomka, ale z drugiej – nadmiar informacji też może przyprawić o ból głowy. W mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo obrazów doskonałych, szczęśliwych rodzin – ale czy rzeczywiście zawsze jest tak beztrosko? I czy należy ślepo podążać za wytyczonym ideałem, który i tak przecież… nie istnieje?

czytaj całość »
Świadome rodzicielstwo – co tak naprawdę oznacza? 0
Świadome rodzicielstwo – co tak naprawdę oznacza?

Czym jest świadome rodzicielstwo? To termin, który stał się bardzo popularny w ostatnich czasach i choć w swojej podstawie kryje mądre przesłanie, to jednak może zbić z tropu niejednego rodzica. Chcąc stać się świadomym opiekunem dość łatwo można wpaść w pułapkę perfekcyjności, która na dłuższą metę przynosi więcej szkody niż pożytku. Jeśli szukasz porad lub wskazówek dotyczących wychowywania dzieci, które w przyszłości również staną się świadomymi dorosłymi, poznaj wszystkie role świadomego rodzica.

czytaj całość »
O czym śnią dzieci? 0
O czym śnią dzieci?

Czy zastanawiasz się czasem, o czym śnią Twoje dzieci? Podobno każdy z nas ma jakieś sny, tylko w większości ich nie pamiętamy. Ich treść zależy od zdarzeń, od emocji, i choć wydają się przeważnie zupełnie abstrakcyjne, to mogą stanowić dobrą wskazówkę co do stanu naszego samopoczucia, naszych pragnień czy lęków. U dzieci jest podobnie – one również przywołują na sen obraz radości, strachu, niepokoju czy ekscytacji. Zobacz, co na temat snów u dzieci w różnym wieku mówią uczeni oraz o czym śnią noworodki.

czytaj całość »
Jesienne zabawy dla dzieci podczas spaceru 0
Jesienne zabawy dla dzieci podczas spaceru

Jesień ma w sobie mnóstwo uroku! Chociaż dla wielu osób nie jest wcale wymarzoną porą roku, to jednak warto przekonać się, że może nam wiele zaoferować – nie tylko krótkie, deszczowe dni i chłodne noce :) Jak nauczyć się odkrywać uroki jesieni? Najlepiej poprzez… obserwację dzieci! To właśnie maluchy są często naszymi przewodnikami, którzy potrafią wskazać zalety i możliwości tam, gdzie dorośli ich nie widzą. Poczujmy się więc sami jak dzieci i zaplanujmy wspólny czas z pociechą, a może cały rodzinny weekend, który wypełnią jesienne zabawy dla dzieci i nie tylko :) Oto 5 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu jesienią.

czytaj całość »
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczna kuchnia i łazienka 0
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczna kuchnia i łazienka

Kuchnia oraz łazienka są tymi pomieszczeniami, które skrywają najwięcej zagrożeń na malutkie i nieco większe dzieci. Znajduje się w nich mnóstwo preparatów, kosmetyków, ostrych narzędzi (weźmy pod uwagę nożyczki, maszynki do golenia itp.), które wyglądają tak kolorowo, tak zachęcająco… Dla ciekawskiego świata malucha to wręcz raj obfitujący w możliwości wypróbowania wszystkiego po kolei :) W dziecięcym świecie tak to właśnie wygląda, jednak ze sprawą bezpieczeństwa dzieci w domu nie ma żartów. Oraz nie ma tu miejsca na uchybienia – po przyjściu nowego członka rodziny na świat trzeba dopasować do niego każde wnętrze, tak by całe mieszkanie było przyjazne i nie niosło zagrożeń dla malucha. Dzisiaj pomówimy o bezpieczeństwie dzieci w kuchni i łazience.

czytaj całość »
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczny pokój dla dziecka i salon 0
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Bezpieczny pokój dla dziecka i salon

Czy wiesz, że… w domowych warunkach na małe dziecko czyha wiele zagrożeń? Szacuje się, że nawet ponad połowa nieszczęśliwych wydarzeń z dziećmi do 6. roku życia dzieje się we własnych czterech kątach. Nie ma oczywiście powodu, by popadać w panikę, ale warto mieć tę świadomość i odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu. Wielu z nas sięga po sprawdzone sposoby: osłaniamy gniazdka elektryczne, stosujemy nakładki na ostre krawędzie, usuwamy różne przedmioty z zasięgu rączek. To jednak nie wszystko! Nawet jeśli wszystkie meble, narożniki itd. są dobrze zabezpieczone, istnieją jeszcze inne „pułapki”, które mogą narazić malucha na skaleczenie, obrażenie lub poważniejszy uszczerbek na zdrowiu. Zobacz 15 sposobów, jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka.

czytaj całość »
Kalendarz ząbkowania – kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne? 0
Kalendarz ząbkowania – kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne?

Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Można jednak określić orientacyjne przedziały czasowe, w których wykształcają się kolejne funkcje i rozwija ciało maluszka. Warto je poznać, aby móc obserwować postępy dziecka i wiedzieć, co w danym okresie będzie się działo. W Bajkowej Modzie opisujemy dziś przydatny kalendarz ząbkowania, który może Ci pomóc w przygotowaniu się na to, co czeka Twojego maluszka i Ciebie. Zobacz, kiedy zaczyna się ząbkowanie u niemowlaka i w jakim mniej więcej czasie wyrzynają się kolejne ząbki.

czytaj całość »
Jak odstawić smoczek? 6 sposobów polecanych przez rodziców 0
Jak odstawić smoczek? 6 sposobów polecanych przez rodziców

Jak odstawić smoczek? Bez płaczu, stresu, łagodnie i naturalnie? Czy to możliwe? :) Jak najbardziej! Konieczność pożegnania kojącego przyjaciela do ssania może przysporzyć sporo trudności… Jednak część rodziców stosuje znane i polecane sposoby, dzięki którym pożegnanie ze smoczkiem może być bezbolesne! W Bajkowej Modzie podpowiadamy, co zrobić, by odstawienie smoka nie wiązało się z histerią, nie skutkowało problemami z zasypianiem ani nadmiernym stresem u dziecka. Zobacz, czy w ogóle istnieje najlepszy moment na odstawienie smoczka i dlaczego nie warto z tym zwlekać.

czytaj całość »
Kolory ubranek dla dzieci – co znaczą oraz… skąd się wziął róż i błękit? 0
Kolory ubranek dla dzieci – co znaczą oraz… skąd się wziął róż i błękit?

Czy wiesz, skąd się wziął zwyczaj kupowania niebieskich ubranek dla chłopców i różowych dla dziewczynek? Wydaje się, że taki podział istniał od zawsze, ale… nic bardziej mylnego. Zaskoczysz się, jak było dawniej :) A czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak kolory wpływają na emocje dziecka i które z nich mają moc… uspokajania najmłodszych? Z dzisiejszego – bardzo kolorowego! – wpisu Bajkowej Mody dowiesz się, jakie ubranka dla dziecka wybrać, aby je zrelaksować, poprawić mu humor lub wzmocnić jego kreatywność.

czytaj całość »
Kosmetyki dla niemowląt – co wybrać, czego nie używać? 0
Kosmetyki dla niemowląt – co wybrać, czego nie używać?

Kosmetyki dla niemowląt to temat, który nasuwa sporo wątpliwości, szczególnie młodym rodzicom. W grę wchodzi nie tylko pielęgnacja, ale także bezpieczeństwo dziecka – a wiadomo, że niemowlęta oraz nieco starsze dzieci są znacznie bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – choćby pogodowych, jak promienie słoneczne, wiatr i mróz, oraz rozmaitych substancji i składników chemicznych. Dlatego wybór kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci odgrywa niezwykle ważną rolę. Na rynku dostępnych jest jednak tak wiele różnych preparatów, że łatwo się wśród nich pogubić! Na pytanie, które z nich są bezpieczne, które potrzebne, a które niewskazane w przypadku najmłodszych pociech odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 2. 0
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 2.

Jako rodzic chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Chociaż nie ustrzeżesz się błędów, bo każdy z nas je popełnia, to jednak możesz poznać i wcielić w życie kilka złotych zasad dobrego rodzica, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo, rozwój, wzrastające poczucie własnej wartości i zaradność Twojej pociechy. W poprzedniej części wpisu przybliżyliśmy pierwsze punkty, a dziś następne wskazówki, które pomogą Ci w wychowaniu dziecka od niemowlaka – tak, by już od najmłodszych lat zadbać o jego szczęście, zdrowie i dobrobyt, które może osiągnąć w dorosłym życiu dzięki Twojemu postępowaniu już teraz. Zobacz więc kolejne 3 zasady dobrego wychowania dziecka!

czytaj całość »
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 1. 0
Jak wychować dziecko? 7 zasad dobrego rodzica – cz. 1.

To pytanie zadaje sobie każdy na początku swojej rodzicielskiej drogi – jak wychować dziecko? By było szczęśliwe, pewne siebie, dobre i mądre? Nawet jeśli Twój maluszek dopiero co się urodził, warto poznać i mieć na uwadze te wskazówki, ponieważ kształtowanie osobowości i postaw małego człowieka zaczyna się… już teraz. Półroczne niemowlę nie będzie jeszcze pojmowało wszystkich spraw w „dorosły” sposób, ale świadome wychowywanie dziecka od niemowlaka wpłynie na zacieśnienie więzi między Wami i przyniesie efekty w przyszłości. Zobacz pierwsze z 7 zasad dobrego rodzica!

czytaj całość »
Jak ubierać niemowlę latem? 0
Jak ubierać niemowlę latem?

Wakacje trwają i choć powoli będą dobiegać końca, to jednak nie znaczy, że wraz z nimi skończy się także letnia pogoda :) Przed nami kolejne ciepłe i gorące dni, pozostają też wyjazdy na zaplanowany urlop – okazji do wygrzania się w słońcu będzie jeszcze sporo! O ile dorosłe osoby potrafią same zadbać o siebie i swój strój, gdy zbliża się upał, o tyle o dzieci, a szczególnie niemowlęta należy podwójnie zatroszczyć się w tym wymagającym dla nich okresie. Pamiętajmy, że maluchy inaczej znoszą wysokie temperatury niż my, a przez niewłaściwe ubranie łatwo doprowadzić do przegrzania niemowlaka, które może mieć bardzo poważne konsekwencje! By zapewnić komfort i zadbać o zdrowie dziecka, zobacz, jak ubierać niemowlę i noworodka latem, oraz jak nie popełnić najczęstszych błędów młodych rodziców.

czytaj całość »
Czy biały szum jest bezpieczny dla dziecka? 0
Czy biały szum jest bezpieczny dla dziecka?

Zastanawiasz się, co to jest biały szum? Gdy zostajesz rodzicem, prawdopodobnie spotykasz się z tym tajemniczo brzmiącym pojęciem po raz pierwszy. Wczytujesz się w kolejne artykuły i porady, przeglądasz opinie samych rodziców i okazuje się, że biały szum dla niemowląt może być bardzo pożyteczny! Wniosek nasuwa się bardzo optymistyczny: oto masz prosty sposób na uspokojenie i uśpienie swojego maleństwa, i to w przyjemny sposób. ALE, ale!... Badania pokazują, że istnieje również druga strona medalu. Wynika z niej, że… biały szum może być niebezpieczny dla dziecka. W Bajkowej Modzie zagłębiamy się w temat i sprawdzamy, jak to faktycznie jest z szumem dla dzieci oraz czy tzw. misie szumisie szkodzą.

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem – co spakować na plażę, czyli Twój plażowy niezbędnik! 0
Wakacje z dzieckiem – co spakować na plażę, czyli Twój plażowy niezbędnik!

Wybierasz się z dzieckiem na plażę? Świetnie! Pamiętaj jedynie, by poza ręcznikiem i kremem do opalania z wysokim filtrem, a także plażowymi zabawkami przygotować jeszcze kilka ważnych rzeczy. To od nich zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo dziecka, a zarazem Twój spokój i relaks. Sprawne pakowanie rzeczy nad wodę jest jak najbardziej w zasięgu każdego rodzica, wystarczy tylko uporządkować sobie całkiem pokaźny zbiór rzeczy przydatnych i potrzebnych, które prezentujemy w dzisiejszym wpisie. Zobacz, jak powinien wyglądać plażowy niezbędnik na wakacjach z dziećmi i ciesz się spokojnym urlopem oraz świetną zabawą dla całej rodziny :)

czytaj całość »
Lato z dzieckiem w lesie i ogrodzie – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi 0
Lato z dzieckiem w lesie i ogrodzie – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi

Czy wiesz, co robić z dziećmi w wakacje? Jeśli wybierasz się do hotelu z animacjami dla dzieci albo w rodzinne strony w góry lub na Mazury, gdzie biegają też inne małe szkraby – masz sporą gwarancję, że Twoja pociecha nie będzie się nudzić, za to wesoło i aktywnie spędzi ten czas. Natomiast, jeśli jesteś w wakacje z dzieckiem na miejscu, nie planujesz wyjazdu ani nie masz specjalnego budżetu na wyszukane rozrywki – głowa do góry! W Bajkowej Modzie znajdziesz mnóstwo pomysłów na rodzinne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Masz dostęp do lasu, łąki czy pięknego parku? Zobacz, ile zabaw dla dzieci na lato da się zorganizować, korzystając z uroków natury :)

czytaj całość »
Lato z dzieckiem w mieście – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi 0
Lato z dzieckiem w mieście – 8 pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi

Wakacje w pełni! Świetna pogoda dopisuje, humory podobnie, tylko… marzy się jakiś wyjazd nad wodę lub w góry, a tu urlopu brak. Co zrobić w sytuacji, gdy wakacje z dziećmi spędzamy w mieście? Czy i dorośli, i małe szkraby są skazani na nudę? Absolutnie nie! W Bajkowej Modzie znamy mnóstwo pomysłów na wakacyjne gry i zabawy dla dzieci, które można zaproponować maluchom podczas rodzinnego spaceru uliczkami miasta. Zobacz 8 najciekawszych letnich zabaw i sprawdź, do których będziecie najchętniej powracać!

czytaj całość »
Ręcznik dziecięcy czy ponczo z kapturem – co zabrać dla dziecka na plażę? 0
Ręcznik dziecięcy czy ponczo z kapturem – co zabrać dla dziecka na plażę?

Lato to jedna z ulubionych pór nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych! Relaks, zabawa, słońce i woda… Kto z nas nie lubi wakacyjnego klimatu? :) Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na dłużej nad morze, czy planujesz weekendowy wypad nad jezioro, pamiętaj, by odpowiednio przygotować do niego swoją pociechę. Jedną z ważnych rzeczy, o jakich nie możesz zapomnieć, są ręczniki plażowe dla dzieci. Możesz wybrać tradycyjny ręcznik dziecięcy albo ponczo z kapturkiem – zobacz, co lepiej zabrać dla dziecka na plażę!

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
x

Rabat 15%

Zapisz się do newslettera

Sklep internetowy od home.pl