6 powodów, dla których warto iść z dzieckiem do lasu! Cz. 2. Rozwój emocjonalny dziecka 0
6 powodów, dla których warto iść z dzieckiem do lasu! Cz. 2. Rozwój emocjonalny dziecka

Każdy z nas w lesie czuje coś szczególnego… Emocje towarzyszące rodzinnym spacerom wśród majestatycznych drzew i świergotu ptaków mogą być różne. Relaksujemy się i odpoczywamy lub zapalamy do działania, czując, że możemy… góry przenosić! Nie inaczej jest w przypadku maluchów. One też czerpią niezwykły pożytek z wycieczek do serca natury, tym bardziej, że poza korzyściami zdrowotnymi dochodzą jeszcze ekscytacja i radość ze wspólnej przygody z rodzicami. Zobacz, jak sprawić, by rodzinna wyprawa do lasu stała się niezapomnianym doświadczeniem, które z uśmiechem będziecie wspominać przez kolejne lata :)

 

Poczuj więź z przyrodą i… z rodziną – spacery po lesie wzmacniają relację z dziećmi

 

Wędrówki z dziećmi wśród drzew, w samym sercu przyrody, przynoszą nie tylko nieocenione korzyści zdrowotne, o czym była mowa w pierwszej części wpisu o tym, dlaczego warto chodzić na rodzinne spacery do lasu. To także doskonały sposób na wygospodarowanie kilku chwil razem i wzmocnienie więzi rodzica z dzieckiem. Spacer po lesie stanowi też świetną okazję do tego, by pokazać maluchowi, jak rozwijają się rośliny, jak tętni życie w tak urzekającej, wręcz magicznej scenerii. Pomoże to w rozwoju emocjonalnym dziecka i uwrażliwi je na piękno otaczającej przyrody.

 

Regularne wędrówki – od wiosny przez lato i jesień po zimę – pozwolą Wam zaobserwować zmiany i cykliczność natury. Jak zainteresować dziecko małymi cudami natury? Wystarczy, że przedstawisz je w postaci wciągających historii o przygodach różnych roślin i zwierzątek, które wiosną budzą się do życia, latem dojrzewają i dzielą się z nami wspaniałymi owocami, jesienią gromadzą zapasy, a zimą zapadają w długi spokojny sen.

 

Rodzinna wycieczka do lasu – najlepsza przygoda dla dzieci!

 

Gdzie można znaleźć tyle skarbów, ile kryją w sobie leśne zakątki? Chyba tylko w wyobraźni :) Wszelkie wycieczki zawsze wzbudzają w dzieciach entuzjazm, ale ta do krainy rosłych drzew i ukrytych wśród nich zwierzątek wywołuje szczególną radość. Z każdego spaceru z dziećmi po lesie możesz uczynić magiczną wyprawę, która stanie się niezapomnianym przeżyciem dla maluchów i starszaków. Zabawa w poszukiwanie skarbów będzie tym ciekawsza, jeśli wcześniej przygotujecie mapę – możecie na niej narysować wszystkie pamiątki, które chcecie znaleźć i zebrać (szyszki, liście lipy, liście dębu itd., kamyki, gałązki). Kontynuacja zabawy może polegać na zabraniu do domu leśnych okazów i dopasowaniu ich do tych zaprezentowanych w atlasie, a później… wklejeniu do albumu – rodzinnej księgi przygód!

 

Pamiątka z rodzinnego spaceru w lesie

 

Podczas wędrowania z maluchem po lesie nie zapomnij robić zdjęć! Weźcie ze sobą aparat lub komórkę – jednak tylko po to, by pstrykać rodzinne fotki :) – i dokumentujcie znaleziska, zmieniającą się na przestrzeni kolejnych pór roku przyrodę, wesołe chwile z zabawy. Wywołane zdjęcia możecie wklejać do specjalnego albumu, w którym znajdą się także zasuszone liście i inne cenne pamiątki uzbierane w czasie wspólnych wypraw.

 

Emocje, jakie towarzyszą dziecku podczas spaceru po lesie – zwłaszcza, gdy wędrówka urozmaicona jest atrakcjami i wspólną zabawą – nie dają się z niczym porównać. Wzmacniają zdrowie oraz wspierają rozwój emocjonalny dziecka, jak i zacieśniają więzi z rodzicami, którzy są wspaniałymi towarzyszami każdej wyprawy. Rodzinny spacer w lesie to czasem najlepszy prezent, jaki możesz podarować swojemu maluchowi.

 

Wspaniałej zabawy i pełni szczęścia podczas rodzinnych wypraw do lasu!

Redakcja bloga BajkowaModa.pl

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl